Разлика между версии на „УСЛУГИ“

от MaxCard
Направо към: навигация, търсене
(Електронна персонализация)
Ред 1: Ред 1:
Когато се налага картата да носи някаква уникална информация в себе си, касаеща собственика, продукта или услугата, която тя предлага - тогава се прави т.нар. персонализация. Тя прави всяка една карта уникална и я обвързва с приносителя (когато става дума за баджове, карти за лоялни клиенти, бизнес картички) и или със системата за която е предназначена (промоционални карти, карти за отстъпки).
 
 
  
 
== Термотрансферен печат ==
 
== Термотрансферен печат ==

Версия от 12:22, 27 март 2015

Термотрансферен печат

Технология за печат на карти, при която изображението се отлага върху картата, като се отнема от специална лента. Ако изображението е пълноцветно, тогава се използват ленти с четирите основни за печата цветове - cyan (C), magenta (M), yellow (Y) и black (K) - CMYK. Термичният печат се извършва със сублимационни принтери. Използва се за отпечатване върху картите на: поредни или случайни номера и кодове, имена, баркодове, които могат да бъдат както стандартни, така и все по-популярните напоследък QR кодове. Можем да персонализираме както всички разпространени формати баркодове, така и огромно разнообразие от по-рядко срещани, като: Bookland, DAFT Code, DOD Logmars, DUN-14, DUNS, EAN-128 (GS1-128), EAN-13, EAN-13 (with 2 or 5 Digits Add-On), EAN-14, EAN-18, EAN-8, EAN-8 (with 2 or 5 Digits Add-On), EAN-8 with 5 Digits Add-On, FIN Code, Flattermarken, GS1-128, GTIN, HIBC, I-2/5, ISBN Code (ISBN 13), ISBT-128 и т.н.

Цифров печат

Цифровият офсетов печат се използва за изработка на малки тиражи от карти - до 3000 броя. В този случай картите се персонализират едновременно с отпечатването на статичното изображение. Могат да бъдат персонализирани както с номера, баркодове, имена - така и с цветни снимки. Използва се при изработката на баджове, ID карти, карти за отстъпки или за лоялни клиенти. Голямо предимство на такава персонализация е че дава възможност за по-добра защита на данните от надраскване и изтриване, тъй като всичко остава под защитния слой ламинат. Това гарантира по-голяма трайност на персонализираните данни.


Релефна персонализация

Процесът на релефно деформиране на пластмасовите карти с букви и цифри - задължително при кредитните и дебитни карти. Осъществява се чрез специализирани машини /ембосери/ на строго определени места. Ембосирането се прави с буквено цифрови символи на кирилица или латиница. Харакерно е, че при ембос-печата може да има само малки букви, докато цифрите са малки и големи. Обикновено така полученият надпис се оцветява със сребърен, златен или друг цвят чрез типер. Бива 2 вида: ембос (изпъкнали символи, със сребристо или златисто покритие) и инфил (набити в повърхността на картата символи).


Електронна персонализация

Използва се когато на картата има електронен носител на информация, какъвто е магнитната лента, контактен или безконтактен чип.Магнитната лента на картите, обикновено е разположена на едно и също място, независимо от вида на картата. Нейното местоположение е фиксирано на 4мм. от горният край на картата. Широчината на лентата не е строго определена, но в практиката се е наложила широчина от 12,5мм. до 13мм. При безконтактните чипове е възможно номерацията на чиповете да бъде подадена в отделен файл или да бъде отпечатана на самата карта.

Стандартно пакетиране

Използват се картонени кутии за 100, 250 или 500 карти. Самите кутии се поставят в кашони за по 1000, 2000 или 3000 карти. Кашоните от своя страна се разполагат на палета и се опаковат допълнително със найлон, “стреч” фолио и твърди картонени ъгли, за защита от влага и механично нараняване.


Пакетиране по заявка

Възможно е да пакетираме картите в картонени кутийки с различна бройка (20, 50, 60 и т.н.), в зависимост от изискванията на клиента. Този вид опаковане подлежи на допълнително договаряне с клиента като вид и цена.


Отстраняеми етикети

Персонализирана информация, върху лесно отстраняеми етикети, залепени върху картата, например при промоционални опаковки.


Нестандартно пакетиране

Включва различни видове нестандартни опаковки. Например опаковане на всяка една карта по отделно в пликче от целофан. По този начин картите остават оптимално защитени от надраскване, до окончателното им пристигане при крайният клиент. Също така картите могат да се опаковат по отделно в промоционална кутийка, плик или залепени върху брошура. Опаковката може да бъде отпечатана с дизайн, зададен от клиента. Този вид опаковане подлежи на допълнително договаряне с клиента, като вид и цена.